American Film Festival

Jeśli podobały się wam moje posty ze Stanów Zjednoczonych, to mam dla was dobrą wiadomość - już niedługo będzie okazja, żeby przenieść się w te rejony! Od  22 do 27 października odbędzie się we Wrocławiu festiwal kina amerykańskiego. Także jeśli marzy wam się podróż do USA, to na rozgrzewkę polecam podróż filmową ;) W tym roku program jest naprawdę bogaty i wygląda na to, że będzie można zobaczyć dużo ciekawych filmów (ja już się nie mogę doczekać!) Parę trailerów, które wpadły mi w oko: "Popołudniowa igraszka" (Afternoon Delight) 

Historia trzydziestoletniej kobiety, która postanawia pomóc napotkanej przypadkowo (?) młodziutkiej striptizerce. A w tle plącze się Ted Mosby (Nie mogę patrzeć na Josh'a Radner'a i nie widzieć Ted'a!). Brzmi chyba wystarczająco intrygująco... zresztą po projekcji filmu będzie okazja dopytać o to "Co autor miał na myśli?".  Jill Soloway, nagrodzona za reżyserię na Sundance Film Festival, przyjedzie do Wrocławia!


"Wiele hałasu o nic" (Much Ado About Nothing) 

Adaptacja najczęściej inscenizowanego utworu Williama Szekspira. "Wiele hałasu o nic" to komedia romantyczna, według Michała Oleszczyka "Jeden z najlepszych filmów Szekspirowskich jakie nakręcono". "Niebieski Caprice" (Blue Caprice)

Co stanie się gdy mentorem opuszczonego chłopca zostanie niezwykle niebezpieczny człowiek? Próba zbadania mechanizmów, które popychają nas do przemocy. Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami -  serią tragicznych ataków snajperskich z października 2002 roku."Własnym głosem" (In a World) W sekcji filmów dokumentalnych zobaczymy między innymi  film o Armstrongu.  
"Film miał być pierwotnie hołdem dla genialnego kolarza, ale z biegiem czasu stał się rejestracją tytułowego kłamstwa. Lance Armstrong zaskoczył samych realizatorów. Oj, chyba nie tylko realizatorów.
A na zakończenie festiwalu "Wielki Liberace" - historia gwiazdy rozrywki XX wieku, Valentino Liberace amerykańskiego pianisty polskiego pochodzenia.  Podobno jego spektakularne występy były inspiracją dla Eltona Johna, Madonny czy Lady Gagi. Film zgarnął 11 nagród Emmy. 
  
Pełen program festiwalu od jutra od godziny 12:00 na stronie  www.americanfilmfestival.pl . 

Od jutra ceny karnetów idą w górę, więc jeśli chcecie się wybrać na festiwal, to warto zamawiać jeszcze dziś, wciąż macie czas do północy. No generalnie nie ma na co czekać ;) 

. Bookmark the permalink.

Leave a Reply